Naujausios kartos IN-DRÄN technologija

Kas yra IN-DRÄN technologija

IN-DRÄN – tai technologija, kuri naudoja natūralaus išsivalymo procesą. Tai pasyvi, naudotojo veiksmų nereikalaujanti nuotekų valymo sistema, pagrįsta nuotekose esančių bakterijų gebėjimu skaidyti teršalus. Naudojant infiltracinių sluoksniųbei smėlio sluoksnių technologiją, bakterijoms sukuriamos sąlygos valyti nuotekas. Biologinė plėvelė sukuriama taip, kad jos paviršius būtų daug didesnis, nei taikant tradicinę technologiją, bet visa sistema nepadidėtų.

Kaip tai veikia?

Iš namų pašalintos nuotekos patenka į septiką (talpyklą), kuriame vyksta du pirminio valymo procesai: sedimentacija ir flotacija. Po pirminio valymo nuotekos filtruojamos biologiniuose IN-DRÄN moduliuose. Taip išvalytos nuotekos per infiltracinius sluoksnius patenka į gruntą. Taip pat naudojami smėlio(žvirgždo) sluoksniai, t. y. sustiprinti infiltraciniai sluoksniai išvalytoms nuotekoms išleisti. Smėlio sluoksniai į rengiami vietose su nelaidžiu gruntu, kur vienintelis būdas išleisti išvalytas nuotekas – naudoti drenažą. Specifinė IN-DRÄN sistemos konstrukcija leidžia bakterijų florai deguonį užtikrintai gauti net tada, kai susikaupia daug nuotekų. Kadangi tiesiai po moduliu esančio infiltracinio sluoksnio grunto poros užsikiša, nuotekos virš filtracinio sluoksnio pasiskirsto tolygiai. Tai turi teigiamą įtaką galutiniam nuotekų išvalymo efektyvumui.

Kodėl verta?

IN-DRÄN sistema – puikus sprendimas ten, kur yra mažai vietos, kur sudėtingas reljefas, aukštas gruntinių vandenų lygis, nepakankamas grunto laidumas arba sena užsikimšusi infiltravimo sistema.

IN-DRÄN sistemos yra iki 70 % mažesnės už tradicinius įrenginius. Kitas šių sistemų pranašumas – aukštas išvalymo lygis, t. y. daug geriau išvaloma organinė masė. Sistemose su IN-DRÄN moduliais taip pat efektyviai naikinamos ligas sukeliančios bakterijos. Dar vienas neabejotinas IN-DRÄN sistemos pranašumas yra tai, kad jos nereikia prižiūrėti. Sumontavus sistemą, jos priežiūra apsiriboja tuo, kad vieną kartą per metus arba dvejus metus reikia išvalyti septiką (priklausomai nuo jo matmenų). Ši pasyvi sistema yra ekonomiškai nepriklausoma ir nereikalauja papildomų piniginių lėšų ar darbo.

Mūsų sistemas kontroliuoja Technologijų ir gamtos instituto Tylico kalnų tyrimo ir diegimo centras

Trečioji IN-DRÄN karta

FANN įmonė 20 metų dirba siekdama optimizuoti sava iminio išsivalymo grunte sąlygas. IN-DRÄN (II karta) technologija naudoja labai didelį paviršių bakterijoms vystytis, kuris kartu užtikrina labai gerą jų aprūpinimą deguonimi. Įrengę apie 40 000 sistemų, įmonė gerokai patobulino IN-DRÄN technologiją.

IN-DRÄN Biobädd 5ce bei IN-DRÄN Plus (III karta) technologijos atveju dėl įrengto žvirgždo sluoksnio ir jo standartizavimo sumažė jo įrangai reikalingas plotas. Nuolat tobulinamas biologinio valymo procesas – įranga mažėja ir ją vis lengviau įrengti. Nors kainuoja tiek pat kiekanksčiau, konstrukcija dabar mažesnė, kompaktiškesnė ir jos veikimui užtikrinti reikia tokios pačios minimalios priežiūros.

Pastaruoju metu patobulinta išorinė įranga ir siūloma daugiau cheminio valymo pakopų, kurios, naudojant flokuliacijos priemones, leidžia pašalinti taip pat ir fosforą. Pastatų viduje naudoti skirtas patentuotas valymo mazgas garantuoja aukštą apsaugos laipsnį (fosforo pašalinimas iš nuotekų). Cheminių medžiagų keitimas bei priežiūros darbai pastate atliekami lengvai ir patogiai. Ši procedūra dera su įmonės filosofija – lengvai, greitai ir saugiai.